Kartların İnternet Alışveriş Yetkisi Hakkında Bilgilendirme Çanakkale


Yayın Tarihi: 22.01.2018 16:44 Güncellenme Tarihi: 19.05.2018 10:44
Bilgilendirme
Kartların İnternet Alışveriş Yetkisi Hakkında Bilgilendirme Çanakkale

Kartların İnternet Alışveriş Yetkisi Hakkında Bilgilendirme

Örnek İşbankası için:

31 Ocak 2018 tarihi itibari ile başlayan yeni uygulamada kredi kartınızın internet üzerinden alışverişe açılmış olması gerekir.  Bankamıza ait tüm kartlarınızla yurtiçi veya yurtdışı internet alışverişlerinize devam etmek istiyorsanız, aralarında boşluk bırakarak “ONAY” yazıp herhangi bir bireysel İş Bankası kredi kartı ya da Bankamatik kartınızın son altı hanesini 4402’ye SMS ile göndermeniz yeterlidir. Tercihiniz sadece bazı kartlarınızın açık kalması yönünde ise 0850 7240724 / Çağrı Merkezimiz üzerinden müşteri numaranız ve müşteri şifreniz ile bağlanarak kart bazlı onayınızı iletebilirsiniz.

 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) 27 Ekim 2016 tarihinde iletilen talimatı gereği, kart hamillerinin açıkça talebinin bulunmadığı hallerde, bireysel banka kartı ve kredi kartlarının elektronik ticaret işlemlerine kapalı olarak üretilmesi ve konuyla ilgili BDDK tebliği öncesinde kart üretilmiş tüm kart hamillerinden de bu talebin toplanması gerekmektedir. Söz konusu uygulama kapsamında 31 Ocak 2018 tarihine kadar, bu talebi alınmamış olan tüm bireysel müşterilerimizin kredi kartları ile Bankamatik kartları 31.01.2018 tarihinde internet alışveriş işlemlerine kapatılacaktır. 27 Ekim 2016 – 31 Ocak 2018 tarihleri arasında internet alışveriş yetkileri kapalı iken müşterilerimizin talebine göre tekrar açık hale getirilmiş bireysel kredi kartları için bu talep ilgili kartların internet işlemlerine açık olması yönünde onay olarak dikkate alınacaktır. Bu durumdaki kartların 30 Ocak 2018 tarihinde yetkileri açık ise kartlar 31 Ocak 2018 tarihinde internet alışverişlerine açık kalmaya devam edecektir. Sanal kartlarla internet alışverişine devam edebilmek için onay vermenize gerek bulunmamaktadır.

 

Sistemimizde kayıtlı olan cep telefonunuzdan kısa mesaj (SMS) iletmeniz durumunda, iletmiş olduğunuz onay, müşteri numaranız altında tanımlı tüm kredi ve Bankamatik kartları için geçerli olacak olup; tarafınıza tercihinizin alındığı yönünde bir bilgi mesajı iletilecek ve tercihiniz 30.01.2018 tarihinden sonra geçerli olacaktır. Tüm kartlarınız kapsamında onayınızı iletebileceğiniz SMS için GSM operatörleri tarafından bir SMS karşılığı ücret tahsil edilmektedir.

 

30 Ocak 2018 tarihinde halen yetkisi açık olan kartlarınızın yurtiçi/yurtdışı internet alışveriş işlem yetkileri bu tarihten sonra da açık olarak devam ettirilecektir. 

,